Sutinku

NEWS

Global

EXPO MILANO 2015“ ATVERIA SAVO DURIS KARTU SU FCA

31 July 2015

NEWS 3

„Expo Milano 2015“ atidaroma rytoj. Nuo dabar iki 2015 m. spalio 31 d. šioje pasaulinėje parodoje bus demonstruojamos geriausios pasaulio technologijos, kurios, tikimasi, gali pateikti konkrečių atsakymų į gyvybiškai svarbius klausimus: garantuoti sveiką, saugų ir pakankamą maisto kiekį kiekvienam žmogui nedarant žalos Žemės planetai ir gamtos pusiausvyrai. Fiat Chrysler automobiliai ir „CNH Industrial“ dalyvauja šiame prestižiniame renginyje kaip oficialūs pasauliniai partneriai. Jų milžiniškos pastangos siekiant užtikrintini atsakingą ekonominių projektų ir produktų valdymą trijose pagrindinėse srityse, kaip antai, automobiliai, žemės ūkis ir transportas, aiškiai parodo, kaip jie dalijasi didžiausio kada nors rengto maisto ir mitybos renginio sukurtais idealais. Pagrindinė renginio tema – „Feeding the Planet, Energy for Life“ (liet. maistas planetai, energija gyvenimui). Į ją įeina atsakingų sprendimų priėmimas, tvarios gyvensenos skatinimas, moderniausių technologijų naudojimas ir pusiausvyros tarp šaltinių bei jų sunaudojimo radimas. Tvarumas visuomet buvo aptariamas FCA renginiuose ir laikomas vienu svarbiausių prioritetų. Tai ypač akivaizdu mūsų produktuose, tyrimų, plėtros veikloje bei iniciatyvose, susietose su tvariu mobilumu ir mūsų investicijomis į naujas prieinamumą ir inovacijas gebančias sujungti transporto priemones.
Visa tai tik dar labiau patvirtina „Expo Milan 2015“ sukurtas vaizdo įrašas, kurį galite peržiūrėti spustelėję šią nuorodą. Filmas, kurį sumanė Armando Testa agentūra – tai įspūdinga natūralių kraštovaizdžių ir miesto vaizdų kaita, kuriuose pagrindiniai veikėjai yra skirtingų tautybių ir amžiaus žmonės. Kartu su jais demonstruojami ir Fiat, Alfa Romeo, Lancia, Jeep ir Fiat Professional produktai, garantuojantys maksimalią judėjimo laisvę ir pagarbą aplinkai. Besikeičiant šiems vaizdams girdimi tiesioginiai dialogai su Žeme, prisimenant, jog gyvenimas – tai jau daugelį metų trunkanti žmonijos kelionė. Dabar labiau nei bet kada anksčiau būtina tęsti šį kelią suvokiant, kad kiekvienas iš mūsų atsako už aplinkos apsaugą. FCA įsipareigoja keliais aspektais. Keletas svarbių, jau šiandien pasiektų rezultatų pateikiami vaizdo įraše, kuris baigiamas teiginiu: „Gyvenimas – tai kelionė. Pasistenkime, kad ji būtų tvari“.
„Expo Milan 2015“ organizacijos pagrindas – mažai CO2 į aplinką pašalinantys ir alternatyviais degalais varomi FCA automobiliai, visiškai atitinkantys tvaraus mobilumo reikalavimus. Visi šie automobiliai bus naudojami lydėti didžiąją dalį iš viso pasaulio atvykusių svečių delegaciją. Automobilių parką iš viso sudaro 105 automobiliai, 35 kurių jau naudoja „Expo 2015 S.p.A.“ darbuotojai (dešimt „Fiat 500L Living“, keturi „Fiat 500L Trekking“ir dvidešimt vienas metanu varomas „Fiat 500L Natural Power“). Dar 70 modelių buvo paskirta pristatančiųjų valstybių delegacijoms: penkiasdešimt biologiniu metanu varomų „Fiat 500L Natural Power“ ir dešimt elektrinių „Fiat 500e“ naudoti parodos teritorijoje. Kaip oficialius parodomuosius automobilius taip pat galima naudoti šešis „Jeep Gran Cherokee“, du „Lancia Voyager“ ir du „Maserati Quattroporte“.
FCA ne tik gamina vis tvaresnius produktus. Šios automobilių gamintojos įsipareigojimą tvarumui taip pat atspindi ir daugybė iniciatyvų ir projektų, kurių tikslas – pagerinti patirtį milijonams mūsų klientų visame pasaulyje, beveik 300 tūkstančių darbuotojų ir daugiau nei 3000 tiekėjų įmonių. Šios iniciatyvos aiškiai atsispindi kiekvienų metų FCA tvarumo ataskaitoje, kurioje jau daugiau nei dešimt metų pateikiami šio gamintojo ateities tikslai ir rezultatai, kurių Grupė pasiekė jau šiandien. Naujausioje ataskaitoje apibūdinamas per 2014 m. grupės padarytas progresas. Būtent šiais metais pagaliau įgyvendintas 2009 m. pradėtas Fiat ir Chrysler integracijos procesas. „Šių dviejų grupių sąjunga suteikė mums galimybę tapti septintu didžiausiu pasaulyje automobilių gamintoju, kuris mato tvarumą kaip geriausią būdą užtikrinti pasiektų rezultatų vertę ir kilnumą“,– teigia FCA generalinis direktorius Sergio Marchionne. Lygiai toks pat požiūris atsispindi ir FCA pirmininko John Elkann žodžiuose: „FCA sukūrimas amžiams pakeitė dviejų mūsų bendrovių likimą, bet nepakeitė mūsų įsipareigojimo vykdyti atsakingą ir tvarią plėtrą“.
Grupės rezultatus galima geriausiai įvertinti 2014 m. tvarumo ataskaitoje, kurią rasite spustelėję toliau pateikiamą nuorodą. Jei norite žinoti visus įvykius ir naujienas, susijusias su FCA veikla „Expo Milan 2015“, spauskite šią nuorodą ir apsilankykite tokią informaciją pateikiančioje „FCA group“ interneto svetainės dalyje.
Visiems prieinami sprendimai
Ekologija ir taupymas – dvi koncepcijos, kurios eina išvien ne tik todėl, kad automobilio emisija tiesiogiai susijusi su degalų sąnaudomis.
Pasak FCA grupės, jei technologiniais sprendimais siekiama gauti apčiuopiamų rezultatų ir sumažinti automobilių daromą žalą aplinkai, tai tokie sprendimai turi būti prieinami didesniam žmonių skaičiui. FCA siekis padaryti pažangius sprendimus prieinamus visiems – nediskutuotina vertybė. Inovacijos turi būti vienodai naudingos tiek aplinkai, tiek ir Grupės klientams.
FCA visuomet pirmavo alternatyvių ir nebrangių degalų plėtros srityje. Jos strategija aiški: investuoti į technologinius sprendimus, kuriuos paprasta suprasti, nesunku naudoti ir o nauda greitai apčiuopiama. Būtent todėl Grupė nusprendė pasirinkti metaną – švariausius ir ekonomiškai perspektyviausius šiandien prieinamus degalus, kurie, sukūrus biometaną, taip pat tapo potencialiai atsinaujinančiu energijos šaltiniu. Galų gale, žvelgiant nuo degalų gamybos iki panaudojimo aspekto, biometanu varoma transporto priemonė gali pasiekti elektromobiliams prilygstančius CO2 emisijos lygius.
Per pastaruosius 15 metų Fiat sukūrė visiškai naują rinką.Taigi šiandien Fiat yra tikras metanu varomų automobilių Europos lyderis, nuo 1997-ųjų metų pardavęs daugiau nei 650 000 tokių modelių. Dabar metanu varomų modelių yra net 12 – tiek lengvųjų, tiek ir komercinės paskirties transporto priemonių. Būtent dėl šios priežasties bendrovė pelnė „Auto Europe 2014“ apdovanojimą metano panaudojimo kategorijoje.
Į FCA strategiją tvaraus mobilumo srityje taip pat įeina kiti inovaciniai sprendimai, kurių pagrindas – jų pačių sukurtos tradicinius benzininius ir dyzelinius variklius tausumo ir emisijos atžvilgiu pagerinančios naujos kartos „Multijet“ ir „MultiAir“ technologijos; infomobilumo sistema „UConnectTM“ su tinkamą automobilio priežiūros programą garantuojančia „My:CarTM“ programa; novatoriška dvigubos sankabos transmisija; „eco:Drive“ platforma, kuri analizuoja važiavimo stilių pagal automobilio surinktus duomenis ir pateikia siūlymų kaip sumažinti degalų sąnaudas ir emisiją; „Start & Stop“ sistema, padedanti sumažinti emisiją ir degalų sąnaudas mieste; ir, galiausiai, nauja „Enjoy“ pateikta gairė tvariam mobilumui ir kartu su Fiat bei „Trenitalia“ sukurtos „Eni’s Car Sharing“ paslaugos.
Vis tvaresnėmis tampančios gamyklos dėkoja WCM
Dar 2014 m. WCM investavo 3,7 mlrd. Eurų, 2,3 mlrd. kurių buvo skirti pačioms pažangiausioms ir moderniausioms FCA gamykloms plėtoti (Pernambuke, Brazilijoje ir Melfyje, Italijoje). Visose šiose gamyklose bus gaminamas naujasis Jeep Renegade ir Fiat 500X.
Vienas iš Grupės prioritetų – plėsti savo Pasaulinės klasės gamybos programą visose pasaulio FCA gamyklose. Tokiu būdu neabejotinai bus pagerinta tiek aplinkos apsauga, tiek sveikata ir sauga. WCM – kruopščiai apgalvotas gamybos procesas, į kurį įeina visa organizacija su produkto gamybos fazėmis ir paskirstymu. Šis procesas atspindi ranka apčiuopiamą Grupės sukurto aplinkos tvarumo modelio taikymą.
Iš visų 112WCM programą priėmusių pramoninių objektų 54 buvo suteikti veiklos rezultatų lygio apdovanojimai: 38 buvo suteikti bronzos medaliai, 12 – sidabro, 4 – aukso. Be to, nuo 2009 iki 2014 metų 389 FCA gamyklos tiekimo įmonės pristatė WCM metodologiją: 259 įsteigtos EMEA teritorijoje, 95 – LATAM, o 42 – NAFTA.
Gamtinių išteklių apsauga
Per 2014 m. buvo pradėti apytiksliai 48 000 su WCM susijusių projektų. Didžiosios jų dalies tikslas buvo sumažinti aplinkai daromą įtaką. Apie 3700 projektų suteikė galimybę ženkliai sumažinti gamtinių išteklių sąnaudas. Pavyzdžiui, 2014 m. Grupė išsaugojo 3,3 milijardų kubinių metrų vandens ir net 65 milijonais kilogramų sumažino atliekų kiekį. Svarbu paminėti, kad 20,4 proc. visos pasaulyje gamybos procesams vykdyti Grupės suvartojamos elektros energijos pagaminta iš atsinaujinančių šaltinių.
Biologinė įvairovė ir pagarba aplinkinėms vietovėms
Į tvarumą taip pat įeina biologinės įvairovės gamyklų apylinkėse išsaugojimas ir priežiūra. Itin svarbus projektas, kurio tikslas būtent ir yra pirmiau minėtoji biologinė įvairovė, šiuo metu vykdomas Pernambuco gamykloje (Brazilijoje). Siekdama apsaugoti ekosistemą ir, ypač, vietinę fauną, FCA per ateinančius keletą metų pasodins daugiau nei 130 000 medžių. Net 250 iš visų 600 rūšių bus vietinės kilmės. Iki šiol mes pasodinome 38 000 medžių. Netoli gamyklos buvo įsteigtas medelynas, taigi šis skaičius tik augs. Kas tris mėnesius medelynas mums tieks apie 22 000 naujų parengtų medelių, kuriuos per apsilankymus gamykloje sodins vietos studentai: tai išties praktiškas būdas šviesti jaunas kartas apie biologinės įvairovės svarbą ir gamtos paveldo išsaugojimą. Panašios iniciatyvos vykdomos gamyklos Veronoje (Italija), FCA pagrindiniame biure JAV (Auburn Hills, Mičigane) ir Indijos FIAPL Rangajone.
Žmonių gerovė ir tinkama mityba
FCA rūpinasi savo darbuotojų sveikata ir gerove – tai pagrindinis FCA įmonių prioritetas bet kurioje pasaulio valstybėje. Visi skirtingose vietose vykdomi socialiniai veiksmai – tai dalis pagrindinio tikslo. Vien 2014 m. Grupė paaukojo daugiau nei 24 milijonus Eurų vietos bendruomenėms.
Dar 2012 m. pradėta „Sveikatos skatinimo programa“, kurią sudarė daugybė, tiek vietos, tiek ir centriniu lygiu veikiančių projektų. Visų jų tikslas – pagerinti fizinę ir psichologinę savo darbuotojų ir jų šeimų gerovę informuojant juos apie sveikos mitybos svarbą gyvenime. Programos pagrindas – pagrindinių tarptautinių organizacijų sveikatos ir saugos principai. Pirmiausia tai – Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), Amerikos Darbuotojų saugos ir sveikatos administracija (OSHA), Europos darbuotojų saugos ir sveikatos darbe agentūra (EU-OSHA) ir Tarptautinė darbo organizacija (TDO).
Prestižiniai pasauliniai apdovanojimai
Grupės įsipareigojimą plėtoti atsakingą verslo valdymo modelį per daugelį metų pripažino įvairios tvarumo vertinimo organizacijos ir agentūros. Be visų Grupės įvertinimų, jau šešerius metus iš eilės FCA įtraukta ne tik į Dow Jones tvarios plėtros grupę (angl. Dow Jones Sustainability DJSI Index), bet ir į Anglies junginių išskyrimo ribojimo grupę (angl. Carbon Disclosure Leadership Index, CDLI) kaip vienas iš 100 Italijos lyderių šioje srityje. Be daugybės FCA gautų pripažinimų išskirtinis dėmesys turėtų būti atkreipiamas į Pomigliano d’Arco gamyklai (Italija) skirtą „2014 m. Taupaus ir ekologiško valdymo apdovanojimą“ (angl. Lean & Green Management Award 2014); Brazilijos FCA vykdomai programai „Árvore da Vida“ skirtą „EAA aplinkos apsaugos“ apdovanojimą ir FCA JAV skirtą „Geriausio sveiką gyvenseną skatinančio darbdavio“ (angl. Best Employers for Healthy Lifestyles Gold Award) aukso apdovanojimą.

Paskutinės naujienos apie Alfa Romeo