Alfa Romeo Logo

Models

Ką prie „Alfa Romeo Stelvio“ vairo randa išrankiausi vairuotojai?


Pirmasis legendinio italų prekės ženklo „Alfa Romeo“ visureigis „Stelvio“ šiais metais buvo apdovanotas Lietuvos „Metų automobilio“ rinkimuose – pelnė greičiausiai įsibėgėjančio automobilio titulą. Įspūdingų formų italų kūrinys išrankiausių vairuotojų simpatijas jau spėjo pelnyti ir dėl kitų ne ką mažiau svarbių savybių: praktiškumo, patikimumo ir išskirtinio stiliaus.

Skaitmeninės pinigų pervedimo platformos „TransferGo“ technologijų vadovas Šarūnas Savičianskas, tarptautinės finansinių paslaugų kompanijos departamento vadovas ir dviračių komandos „Colibri cycling team“ narys Liutauras Tarabrinas, akordeonistas Martynas Levickis pasakoja, kokios automobilio savybės jiems yra pačios svarbiausios ir kokį įspūdį jiems paliko „Stelvio“ visureigis.

Į automobilį sutalpina du akordeonus

Aktyvus gyvenimo būdas – verslo susitikimai ar koncertai, ilgos kelionės ir įvairūs pomėgiai – diktuoja reikalavimus ir kriterijus, koks turėtų būti visapusiškai funkcionalus automobilis. M. Levickis tvirtina, kad jam itin svarbus automobilio erdvumas, kadangi koncertiniai turai neatsiejami nuo didelio bagažo. „Mano darbui reikalinga patogi, talpi ir patikima transporto priemonė. Ko gero, visos koncertui reikalingos įrangos į „Stelvio“ nesutalpinčiau, tačiau keliems instrumentams, aprangai, ir kitiems būtiniausiems daiktams vietos visuomet atrandu. Dar tuo pačiu ir keli draugai telpa. Taip pat patogu įlipti, ne veltui SUV klasės modelis“, – teigia Martynas.

Automobilis dažnai tampa neatsiejamas ne tik nuo kasdienių darbų, bet ir laisvalaikio pomėgių. L. Tarabrinas pabrėžia, kad automobilį renkasi ne pagal užimamas pareigas ar pasiekimus gyvenime, bet pagal konkrečiu gyvenimo laikotarpiu kylančius poreikius. Pasak jo, šiuo metu vairuojamas „Stelvio“ atitinka visus dabartinio gyvenimo etapo poreikius ir gyvenimo būdą – yra galimybė transportuoti laisvalaikio ir sporto įrangą, didesnis automobilis palengvina keliones užmiestyje.

Š. Savičianskas mėgsta ilgas keliones, todėl jam svarbu, kad automobilis būtų kuo patogesnis kelionių pavydovas – būtų erdvus, turėtų puikią garso įrangą ir kitus technologinius sprendimus, kurie padėtų išvengti vairavimo monotonijos: „Man patinka, kai didžiąją darbo dalį vairuojant atlieka pats automobilis, tuomet galiu kiek atitrūkti ir pamąstyti apie kitus dalykus. Išvardintos automobilio savybės atitinka mano gyvenimo būdą – aš mėgstu daug ir intensyviai dirbti, po darbų – rasti progą atsipalaiduoti“, – tvirtina Šarūnas.

Erdvus, tačiau lengvas ir patikimas

Novatoriška „Stelvio“ kėbulo konstrukcija, kuriai panaudotas aliuminis, leidžia užtikrinti ne tik tvirtumą, bet ir sumažinti svorį, kuris siekia vos 1,6 tonos. Daugiausiai sveriantys automobilio komponentai išdėstyti taip, kad jie būtų kuo arčiau automobilio vidurinės dalies. Pasak visureigį jau išbandžiusio Šarūno, nors automobilis yra labai erdvus ir iš šalies tikrai neatrodo kaip lengvasis, būtent toks vairavimo pojūtis jaučiamas jo viduje. Vairavimo malonumą taip pat papildo technologiniai sprendimai – elektroninės saugumo sistemos, lietaus ir tamsos jutikliai, automatinis tolimųjų šviesų perjungimas, padangų slėgio stebėjimo sistema ir kiti.

Levickis priduria, kad nors automobilis yra pakankamai lengvas, nenusileidžia savo patikimumu: „Nieko nėra geriau, kaip kaskart aplenkti autoservisą, o ilgų kelionių metu išvengti bet kokių gedimų. Anksčiau atstumai, kuriuos įveikdavau automobiliu, būdavo tikrai nemaži. Važinėdavau po visą Europą, įskaitant ir Londoną. Taigi, patikimumas yra labai svarbus. Štai „Stelvio“ yra gana aukštas automobilis, todėl net važiuojant į miškus būtų labai smagu išbandyti bekelėse ir pasitaškyti purvais“, – priduria Martynas.

Italų gamintojai dėl stiliaus – nepralenkiami

Tarp svarbiausių automobilio savybių – ne tik galia, praktiškumas ar inovacijos, bet ir išvaizda. Nors Martynas prioritetą teikia automobilio erdvumui ir patikimumui, asmeniniai standartai visuomet apima ir stilių bei veržlumą.

Liutauras stilių išskyrė kaip patį svarbiausią ir pabrėžė, kad visuomet vertina nestandartinius sprendimus ir masinių madų nesivaiko: „Kai rinkausi automobilį, pats svarbiausias pasirinkimo kriterijus buvo jo išskirtinumas. „Stelvio“ yra vienas stilingiausių automobilių rinkoje – tiek iš išorės, tiek iš vidaus. Kitiems gamintojams sunku konkuruoti su italais kalbant apie stiliaus pojūtį“, – įsitikinęs Liutauras.

Šarūnas stilių ir išvaizdą pagal pasirinkimo kriterijus iškėlė į trečią vietą po galios bei inovacijų ir tvirtino, kad stilingas automobilis neatsiejamas nuo paprastų, bet gerai apgalvotų dizaino sprendimų: „Man nepatinka per daug protingi stiliaus sprendimai, svarbiausia, kad kiekviena detalė būtų gerai apgalvota ir tarpusavyje susijungtų į visumą. „Stelvio“ visureigio išorės dizainas būtent toks – atrodo neperkrautas ir mielų formų“, – teigia Šarūnas.

Istoriją nuo 1910-ųjų skaičiuojantis automobilių gamintojas gerai žinomas kiekviename pasaulio krašte. Įmonės logotipas siejamas su automobilių sportu, o šiandien kuriami modeliai išlaiko visas geriausias gamintojo tradicijas. „Stelvio“ yra antras „Alfa Romeo“ markės atgimimą žymintis automobilis po „Giulia“ sedano.

Norint suskaičiuoti įvairių šalių rinkimuose „Alfa Romeo Stelvio“ gautus apdovanojimus, reikėtų kelių rankų pirštų – jų skaičius jau seniai dviženklis: apdovanojimai ne kartą teikti ne tik už technines galimybes, bet ir efektingą išorės dizainą. Šis automobilis, ekspertų vertinimu, keičia požiūrį į visureigius – jie ne tik pasižymi geru pravažumu, didele erdve bei praktiškumu, bet ir yra valdomas kaip sportiškas sedanas.

tarabinas-colibri